Szansa 50 plus

Nowe malowanie czas zacząć

Przywitaliśmy właśnie Nowy Rok 2022, a wraz z nim, jak to co roku bywa, zrobiliśmy listę postanowień  czego chcielibyśmy w nim dokonać. Niektóre postanowienia  zrealizujemy, o niektórych zapomnimy aż do następnego roku...

            Ale są też takie, które mają ciągłość i Nowy Rok jest tylko ugruntowaniem tego co zaczęliśmy w poprzednim. W przypadku zauroczonych malowaniem w Klubie przy Lasku na warszawskim Ursynowie, pod którym to adresem  mieści się Miejsce Aktywności Lokalnej Warszawy pędzle natychmiast poszły znów w ruch i  8 stycznia 2022 zaczął się nowy etap malarskich dokonań! Niektórzy zaczynali nowe obrazy, niektórzy kończyli zeszłoroczne, a jedną z atrakcji był 5 letni Ignacy, który przyszedł tu z babcią i zaraz z zapałem zabrał się do twórczej pracy podsumowując na koniec: „Babciu, myślałem, że będzie gorzej, a było super!”

                 A temat zadany przez  Justynę Bazylewicz, prowadzącą  warsztaty plastyczne  EmoArt, która jest artysta plastykiem, edukatorką  brzmiał tym razem  „Tu i teraz”. Chodziło o to aby  pozostawić natłok swoich myśli gdzieś daleko za sobą, wejść w obraz z czystą przestrzenią, odprężyć się,  a tu i teraz oddać się tylko twórczej pasji!

             Na warsztaty prowadzone przez panią Justynę może przyjść każdy, od seniora do najmłodszego pokolenia, spróbować swoich sił w malarstwie, otworzyć się na inną rzeczywistość, wyciszyć co szczególnie teraz jest bardzo cenne. No i spełnić swoje pragnienia, nieraz skrywane, tłumione, co przeradza się gorycz – a tylko spełnienie najskrytszych pragnień daje prawdziwe szczęście!

Ewa Radomska
     
  Hanna, autorka obrazu "W akwarium", namalowany akrylem

Dołącz do dyskusji - napisz komentarz

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.
Obraźliwe komentarze są blokowane wraz z ich autorami.

 • kama 14/01/2022, 14:08

  Świetna inicjatywa, tyle kreatywnych osób jest wokół nas.

 • Janusz F. 12/01/2022, 16:28

  Nigdy nie miałem postanowień noworocznych, tym razem też. Przejście ze Starego roku w Nowy jest symboliczne z uwagi na cykliczność na naszej kochanej Ziemi. Czas leci jak szalony szczególnie w wieku senioralnym, ale emocje jakie miewamy, a też z uwagi jakie w nas drzemią marzenia i uczucia, nasze pragnienia nie starzeją się. Warsztaty są przepięknym sposobem wyrażania siebie w aspekcie zadanego tematu. Czasami trudno dostrzec temat w naszych pracach, ale to bez znaczenia, bo kto zrozumie artystów Małych i Dojrzałych. Z przedstawionych obrazów "W akwarium" wydaje się genialnym dziełem, Niech oglądający nie myśli tylko o tym z rybkami, to może być także nasze akwarium w którym przyszło nam żyć.
  Mały Ignaś doświadczył sposobu uzyskiwania koloru po przez mieszanie dostępnych farb, ma ciągoty do malarstwa :-)
  Mam nadzieję na kolejne spotkanie <3

 • Anonim 12/01/2022, 14:17

  Fajnie że takie kolorowe wasze obrazy. Rozweselają w te pochmurne dni. Pozdrawiam

 • Jadwiga Śmigiera 12/01/2022, 9:15

  W dzieciach drzemią wielkie możliwości i talenty. Trzeba tylko je odpowiednim sposobem z nich wydobyć.
  Dorośli też często sobie nie zdają sprawy że potrafią malować czy rzeżbić.
  Takie zdolności tkwią podobno w genach, ale też nie zawsze.
  Może i ja sprobuję malować???Przecież mam dużo czasu.
  Dziękuję za sugestię ...