Weranda literacka

Niepewność przekleństwem kobiet

Oryginalne inspiracje, skuteczne ćwiczenia, sprawdzone techniki dla liderek

Z książki "Niepewność przekleństwem kobiet" autorstwa Helene Lerner dowiadujemy się, że z problemem niepewności boryka się wiele kobiet i żadna z nas nie jest odosobniona z tym "przekleństwem".  
Jeśli rozejrzysz się wokół siebie, na pewno znajdziesz przynajmniej jedną kobietę, która nie wykorzystuje swojego potencjału, a powinna zajmować wysokie stanowisko, być liderką, przywódcą. Być może to Twoja przyjaciółka, a może TY?

Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego kobiety nie dość często zajmują stanowiska wyższego szczebla w biznesie, polityce, organizacjach pozarządowych? Problemem jest pewność siebie rozumiana jako odwaga podejmowania działań, których rezultatów nie da się przewidzieć. Kto nie ryzykuje, nie pije szampana! A perfekcjonistki, które podejmują jedynie działania skazane na sukces, nie podejmując ryzyka, z reguły nie osiągają swoich celów. Ta książka ma pokazać, że kobiety sukcesu, też czasem się boją, ale mimo strachu podejmują wyzwania, działają.

Bazując na doświadczeniu swoim, uznanych kobiet biznesu oraz badaniu ankietowym przeprowadzonym wśród kobiet pracujących, Helene Lerner przedstawia praktyczne strategie, aby obalić mit niepewności i lepiej radzić sobie z trudnościami i uprzedzeniami na rynku pracy. Dla swoich czytelniczek stworzyła również trzydzieści "Iskierek Pewności Siebie" - prostych i skutecznych ćwiczeń, których zastosowanie pomoże w rozwoju kariery zawodowej zarówno liderkom, jak kobietom, które dopiero marzą o awansie osiągnąć sukces.

Warto też wiedzieć kim była jest autorka Helen Lerner,  to dziennikarka, znana prezenterka telewizyjna, autorka kilku bestsellerów, laureatka wielu nagród. Od lat porusza problemy kobiet. Jest trenerem, prowadzi szkolenia, doradza korporacjom w kwestiach przywództwa.

"Niepewność przekleństwem kobiet. Oryginalne inspiracje, skuteczne ćwiczenia, sprawdzone techniki dla liderek".
Helen Lerner,  
Wydawnictwo Naukowe PWN SA, Warszawa 2016   

kobieta50plus.pl  rekomenduje do przeczytania  "Niepewność przekleństwem kobiet. Oryginalne inspiracje, skuteczne ćwiczenia, sprawdzone techniki dla liderek"  autorstwa Helen Lerner.

Dołącz do dyskusji - napisz komentarz

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.
Obraźliwe komentarze są blokowane wraz z ich autorami.

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj pierwszy komentarz i bądź motorem nowej dyskusji. Zachęcamy do tego.