Depresja krąży wokół nas. Wpada na chwilę. Zostaje. Osacza. Nie ma na nią mocnych. Jak myśmy kiedyś

Pisali bardzo mądre słowa, a normalny człowiek kulił się ze strachy, jeśli w ogóle rozumiał o co chodzi. Dlatego włączyli się dziennikarze, a szczególnie piszące panie tłumacząc z polskiego na nasze. Pojawił się też cały nurt depresji męskiej. Ponurej, męczącej i nieodmiennie skręcającej w stronę nadużywania alkoholu oraz problemów męsko- damskich niekoniecznie romantycznych, raczej fizjologicznych. Uff. Tylko uciekać. Aż za depresję zabrały się zmęczone depresją panie. Tak spokojnie, po domowemu, przy herbatce. I to właśnie jest strzał w dziesiątkę. Bo o depresji najlepiej po prostu porozmawiać. - Ja mam takie i takie objawy, a ty, kochana, jak sobie radzisz? - I przy okazji płynie pasjonująca opowieść – oczywiście o miłości, dzieciach, babskich kompleksach i babskich marzeniach. I my to rozumiemy. Do lekarza iść trudno, czytać dzieła aż zgrzytające od trudnych słów – nie mamy głowy, zwłaszcza w czasie depresji. Ale poczytać, jak ona sobie poradziła i z czym? A, to zupełnie inna sprawa?

  Jasne, że są ciężkie przypadki chorobowe i tu bez fachowej pomocy ani rusz, ale większość z nas w trudnych chwilach potrzebuje po prostu dobrego słowa i podnoszącego na duchu przykładu, popchnięcia. Wtedy nie dochodzi do tragedii, a nawet można z niekorzystnej życiowo roli przeskoczyć w całkiem interesującą.

Agata Komorowska pisze dla kobiet, która, tak jak ona, znalazły się, lub mogą znaleźć w ciężkiej sytuacji. Jest źle, nie widać światełka w tunelu, pełna zapaść. Ale jeśli jej się udało, to dlaczego nie mnie? Ładna kobieta pisze, jak to zrobić, żeby się udało. Jak ona to zrobiła. Z czego wyszła i do czego doszła. Nie hipotetycznie. Konkretnie. Pisze tak, jak by podawała przepis na dżem porzeczkowy. Po ludzku. I to jest wielka wartość tej książki. Może wcale nie mamy depresji, może tylko z czym sobie nie radzimy, coś poszło nie tak. Ktoś nas zawiódł. Szukamy pomocy nie w tragedii, ale w sytuacji, która nam nie odpowiada. Dlaczego mamy pozwalać, żeby nasze wspaniałe życie było mniej wspaniałe?. Mamy prawo być zadowolone z siebie, bliskich. Kochać nasze dzieci, a nawet naszych mężczyzn. A przed wszystkim – same siebie. Kobiety mają nieprawdopodobną siłę, energię, prawdziwą moc. Wystarczy pogadać, po babsku.   
                                                                                                                                                                                 
Lisa Gutowska

Agata Komorowska
DEPRESJOLOGIA
Edipresse KsiążkiKONKURS   KONKURS  

Jeśli chciałabyś otrzymać „Depresjologię” autorstwa Agaty Komorowskiej  
weź udział w naszym specjalnym konkursie i prześlij odpowiedź na pytanie!

Konkursowe pytanie brzmi: Jaki jest tytuł książki, którą debiutowała Agata Komorowska?

Wydawnictwo Edipresse Książki jest fundatorem nagród w naszym specjalnym konkursie.

Odpowiedzi prosimy przesłać do 7.08  kontakt@kobieta50plus.pl w tytule prosimy napisać „Depresjologia”    

Wśród osób, które nadeślą prawidłowe odpowiedzi rozlosujemy  książkę „Depresjologia” autorstwa Agaty Komorowskiej  

Nagrodę prześlemy pocztą.