ElKis/Sępica

Sępicy wiosenne remanenty….

Nie wiadomo, czy płakać przy nich, czy się śmiać
Kwiecień plecień co przeplata… Od zmian pogodowych mózg lata jakby miał ADHD, a dowcip staje się afektywny dwubiegunowo. I to jest wspaniała okazja na prezentację zeszłorocznych remanentów. Które  charakteryzują się tym, że zupełnie nie wiadomo, czy płakać przy nich, czy się śmiać.

Remanent z półki najwyższej

…Warto przypomnieć Kazia. Tak, TEGO Kazia, Marcinkiewicza. Który ciągle kokietuje nas w mediach. Który, jako świątobliwy małżonek, głosił wszem i wobec absolutnie nadrzędną ideę cnót rodzinnych i bronił jej w imieniu partii PIS i rządu RP w licznych programach tv. Który nagle doznał - pod wpływem niebotycznych walorów poezji miłosnej z panieńskiego pamiętniczka – cudownego objawienia. W diabły rzucił dotychczasową bezpoetycką żonę, w diabły rzucił dotychczasowe bezpoetyckie dzieci i całe dotychczasowe bezpoetyckie życie rzucił w diabły. I przerzucił się na czystą, świeżą, nieskalaną, poetycką formułę życia. I wszem i wobec donośnie ogłosił, że robi to w imię  „ŻYCIA W PRAWDZIE”!

Ta pointa rozbawiła całą ludność kraju nad Wisłą. A szczególnie kobiety, które pamiętają, że ten kawaler francuskiego Orderu Legii Honorowej faryzejsko sczyścił  nie tylko swoją bezpoetycką rodzinę, ale także - jako niegodną stanowiska - Pełnomocniczkę Rządu ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn. Naszą pełnomocniczkę. Magdę Środę.

Jakie słowo ciśnie się Państwu  na ust pąkowie w sprawie tego Osobnika?

Remanent z półki niższej pt. Pułapki  żywienia osób 50+

„… dopadł nas kłopot w postaci cioci Hani. Która to, posiadając cukrzycę, nabyła w piątek znacznej wielkości kubełek lodów. Pochłonęła go w pół godziny, po czym się przewróciła. Jest mała ale gruba, więc wstać nie mogła i zamiast ściągnąć telefon, przy którym rymnęła, jęła się czołgać do laski. I przy niej utknęła. Tkwiła tak, utknięta, bo siły ją opuściły, aż do niedzieli. Kiedy  to odwiedziła ją siostra. I teraz szpital, uporczywe badania, leczenie. Bo to i cukier i odwodnienie i inne takie. A my chałupę dwa dni sprzątaliśmy, bo jak na nieszczęście tam wykładzina dywanowa jest. A ciocia teraz wydziwia i narzeka, doszukuje się wszędzie podstępu i złej woli. Każda wizyta u niej to potoki pretensji i wodospady złorzeczeń. Tyle z tego pięknego lata mamy, co ci niniejszym donosimy”.

Jak Państwo sądzicie, czy uda się nam uchronić od takiego biegu  zdarzeń?

Remanent z półki: prezenty urodzinowe. Od Jacula, który Autorem jest:

Pochwała sportu osób 50+

Niedaleko palmy, na Nowym Świecie
Mieszkało bardzo miłe dziewczę
Elkis się zwało
Na 3 pięterku miało
Urocze mieszkanko
Ze sklejoną filiżanką
Bo destrukt lubiło
No bardzo miło.

Choć nie tak jak dukt
Po którym co ranka
Joggingowała  nasza Jubilatka  
No ale cóż, jednemu żal róż
Innym nie i to się wie.
Dla jednych sport to zdrowie
Dla innych – no nie powiem…
Wolę kanapkę, kocyk i chrapkę.

Ale  Elkis na dukt niech bieży!!!  
I kondycję niechaj szerzy!!!
I liczko rumieni do samej jesieni!!!
Bo trzeba to szczerze wyznać
Z okazji jej urodzin
Że inne rumienienie
Już w rachubę nie wchodzi.
To tylko już wspomnienie
Se nie vrati, ot co.

Ponieważ wierszowany prezent uznałam za wredny, postanowiłam Autorowi odpowiedzieć jego własnym tekstem:

Katuj, tratuj. Dręcz mnie ręcznie. Świstaj i korzystaj.


Elżbieta Kisielewska
foto: Alicja Kozłowska


Zdjęcie  www.sxc.hu /  sumeja  


Dołącz do dyskusji - napisz komentarz

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.
Obraźliwe komentarze są blokowane wraz z ich autorami.

 • Justa 01/05/2013, 11:24

  I znow narozrabiales, Wielbicielu,ech!! Moder nie obrazaj sie i nie wypisuj- po prostu nie zwracaj na niego uwagi- ,on juz tak ma... ;)

 • moder 30/04/2013, 19:02

  dziękuję Julia , pomogłaś mi podjąć decyzję , wypisuję się z tego portalu.
  NIE JESTEM ŻADNĄ JUSTĄ i nie widzę potrzeby udawadniania tego , żałosne to wszystko. Dobrze ,że jest trochę innych portali dla 50+.

 • jula 30/04/2013, 15:11

  Nowa Justa bez podszewki pod hasłem moder.

  Moder był do tej pory wyłącznością dla zarządzających, teraz okazuje się, że zmiany są nieodzowne. Czy ktoś tu nad tym portalem poza Nową ma pieczę?

  Zapewne się o tym dowiem, jak ktoś mi nałoży knebel? Tak bardzo tego nie oczekuję, ale prawo ma swoje przywileje pod każdym zarządem.

 • moder 30/04/2013, 14:06

  jestem tu nowa i pod nikogo się nie podszywam.
  to jeszcze bardziej mnie przekonuje ,że zmiany techniczne są nieodzowne.

 • jula 30/04/2013, 11:40

  To tylko wspomnienia. Nie rozumiem, czemu wciąż ten jegomość jest przywoływany?
  Jakaś obsesja, czy co?

  Lepiej zejdźmy na tekst p. Elżbiety. Świetny materiał przygotowała na własny pochybel i tych co się mizdrzą. Każdego może spotkać w podobnej sytuacji taki los. Przygadał kocioł garnkowi.

 • Justa 30/04/2013, 9:24

  Oj,Wielbicielu,Wielbicielu........................................................................ !.

 • jula 29/04/2013, 11:37

  Nie chcę być zakneblowana, jeśli są takie zapędy. Pluralizm jest w niebezpieczeństwie, jeśli odetnie się chcących być "aktywnym". Skoro według Moder wpisują się tylko cztery osoby, w ten sposób daje świadectwo, że strony są martwe, a tego typu działalność eliminowania będzie dowodem, że one są dla ciotek klotek o zmurszałej strukturze, w momencie jeśli kiedykolwiek odważą się na napisanie jednego słowa.

  Cała wola w moderatorze. Uśmiechnęłam się w tym momencie. Komuno wróć i nakładaj kagańce i dyby na karki by wola ludu nigdy nie mogła się przedostać do ich ciemiężców.

  Widać przywilej używania słów "świstać i korzystać" posiada tylko Sępica, zdając sobie sprawę, że przywołany i tak tego nie przeczyta.

  Ot, jak się buduje przywileje w demokratycznym państwie. Ze skruchą przyjmę decyzję tych co za strony odpowiadają. W koncu prawo prawem jest tego co zarządza. To nie ma nic wspólnego z szacunkiem.

  Kim w koncu jest Justa, jeśli podszywa się pod moder?

 • Justa 28/04/2013, 22:03

  Wszelkie komentarze na temat publikowanych artykulow sa mile widziane - o ile nie naruszaja dobr osobistych autorow poprzez- na przyklad -imputowania im chorob psychicznych czy nazywania glupimi ich utworow. zachecam do konstruktywnych wypowiedzi,moder.

 • moder 28/04/2013, 10:53

  obserwuję od pewnego czasu komentarze do ukazujących się tu artykułów.
  Sama chętnie bym zabrała głos w dyskusji ale zauważyłam ,że zamiast dyskutować uprawiana tu jest wojna podjazdowa.
  Myślę, że konieczna jest zmiana i wprowadzenie korekty technicznej - brak możliwości zmiany "nick".
  Mam wrażenie, że udzielają się tu trzy , cztery osoby ,które zwalczają się nawzajem.


 • jula 26/04/2013, 16:48

  Justa,
  odezwały się nożyce do nożyczek. :)

  Wciąż się zastanawiam kto powinien podpisać się pod moimi treściami skoro wciąż ktoś nie jest tym kim jest. Cyrulik, czy Golibroda? W ogólnym pojęciu znaczenie równorzędne dla obu obsługiwanych płci, ale jakże w drobnych szczegółach różniące się, mimo tej samej konkluzji.

  Komu w C, temu w D, by zakończyć na W. Ilość liter z naszego alfabetu jest ograniczona.

  Ogromne dzięki w strone Sępicy, że myśli i jest otwarta, a środkami wyrazu jakimi się otacza są bez ograniczeń. One wspaniale wpisują się w ten wiosenny czas. Nic, tylko się zakochać.

  Justa, "SWISTAJ I KORZYSTAJ", bierz garściami i wypełniaj pierś tym co przynosi radość życia, by świst nie zamienił się w charkot. Jeden krok i granica, której się nie przekracza jest w niebezpieczeństwie.

 • Justa 26/04/2013, 13:32

  Oj, Wielbicielu,Wielbicielu..... :D

 • jula 26/04/2013, 8:30

  "Katuj, tratuj. Dręcz mnie ręcznie. Świstaj i korzystaj." - C U D O !!! :)

  Cos sie cisnie na koncu jezyka, ale dzisiejszy dzien jest dniem powsciagliwosci. Wiosna przyszla pelną parą i niech tak zostanie.

  Tylko prosze nie isc ta droga, jeden taki wyskok dziala jak piorun. Kilka moze przyniesc wspomnienia Czarnobyla. Fredro wszedl juz na wymiane zdan wsrod stalych internautek. Skutek, wszyscy znamy.